Protezavimas

Protezavimas reikalingas, kai:

1) Trūksta vieno ar kelių dantų;
2) Danties vainikas nebeturi pakankamai sveikų audinių, kad danties plombavimas būtų sėkmingas;
3) Nudilę dantys;
4) Dėl netaisyklingo sąkandžio, kada atsisakoma ortodontinio arba ortognatinio gydymo.

Mūsų klinikoje protezuojame visų tipų protezais:

1) Išimamais protezais:
– Plastmasinėmis plokštelėmis – paprasčiausias atstatymo būdas, kai trūksta vieno ar daugiau dantų, kai protezo bazė ir dantys yra iš aukščiausios klasės IVOCLAR© plastmasės.
– Minkštomis plokštelėmis – tai plokštelės, pagamintos iš specialios technologijos plastmasės, kurių bazė yra elastingesnė negu plastmasinės plokštelės, o dantys yra iš aukščiausios klasės IVOCLAR© plastmasės.
– Lanko atraminiais protezais (LAP) – tai protezas, kuris turi metalinį karkasą ir individualiai pagal paciento dantis pagamintas apkabėles bei plastmasinius aukščiausios klasės IVOCLAR© dantis. Pagrindiniai tokių protezų privalumai:
a) Lanko atraminiai protezai perduoda dalį ar visą krūvį atraminiams dantims, todėl sumažėja krūvis dantenoms ir alveolinėms ataugoms.
b) Lankiniais protezais galima įtverti paslankius dantis
c) Lankiniai protezai netraumuoja kraštinio periodonto
d) Funkcinis efektyvumas yra geresnis negu išimamų protezų ir kt.
– Plokštelėmis ant implantų lokatorių – tai lanko atraminis protezas, kuris turi specialiais “kišenes” proteze, į kurias įsistato ant 2 ar 4 implantų užsuktų atramų – lokatorių.

2) Neišimamais protezais:

– Minimaliai invazyviais: įklotais, užklotais
Kai danties vainiko defektas didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, danties ertmė minimaliai paruošiama pagal defektą, o spalva parenkama pagal Jūsų gretimus dantis. Įklotai ir užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją.
– Vieno danties ar kelių dantų tarpo atstatymas vainikėliais:
a) Metalo keramikos – tai vainikėlis, kurio bazė pagaminta iš Cr-Co lydinio , o išorinė dalis sudaryta iš dantų spalvos keramikos. Kadangi metalinis karkasas spalviškai suteikia dančiui matiškumo, nes metalas nepraleidžia šviesos, todėl estetiškai gali nusileisti bemetalės keramikos vainikėliui.
b) Bemetalės E-Max keramikos – tai itin aukštos estetikos bemetalė restauracija, tačiau kartu ir labai tvirta, kuri atlaiko net iki 360 MPa jėgą. Jie pralaidūs šviesai, todėl atrodo labai natūraliai.
c) Cirkonio keramikos – taip pat itin estetiški, kartu ir tvirti vainikėliai, kadangi karkasą sudaro cirkonio oksidas, kuris yra baltas. Jis yra tvirtesnis nei bemetalės keramikos vainikėlis ir labai estetiškas, nes matinį metalą pakeičia baltas cirkonio oksido karkasas.